Press beton

Press beton, çeşitli renklerde ve desenlerde mevcuttur, bu da kullanım alanlarını genişletir. Yaya yolları, caddeler, parklar, bahçeler ve ticari alanlar gibi birçok açık hava mekanında kullanılmaktadır. Estetik bir görünüm sunarken, dayanıklı ve uzun ömürlü bir zemin kaplaması sağlar.

Press Beton, BASKI BETON dış mekânlar için tasarlanmış bir zemin kaplama malzemesidir. En önemli özelliği, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren desen baskılı beton teknolojisi olmasıdır.

Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit, kayrak gibi taşların doğal görünümünü verebilen BASKI BETON çökmez, kaymaz, leke tutmaz ve güneş ışınlarına dayanıklı renkleri solmaz. Geleneksel desenlerle ve renklendirici tozun dışında kullanılan Antik Etki Tozunun yüzeyde bırakılarak, malzemeye eski ve kullanılmış görüntüsü vermesiyle Ece BASKI BETON “Geleneklere ve Kültüre saygılı En yeni Teknoloji olma özelliğini taşır”.

Bahçe düzenlemeleri, parklar, havuz kenarları, alışveriş merkezleri turistik tesisler, çevre düzenlemeleri, kent alanları, yollar, restorasyon alanları, marina ve rıhtımlar otoparklar, akaryakıt istasyonları Ece BASKI BETON’UN uygulandığı yerler arasındadır

Ece BASKI BETON’UN uygulanış, görünüş ve dayanıklılık açısından diğer malzemelere göre farklı özellikleri vardır.

%90 doğal malzemeden oluşan Ece BASKI BETON sahada blok olarak uygulandığı için zeminde zamanla oluşabilecek çökmelerden etkilenmez ve aynı yüzey düzgünlüğünü her zaman korur.

Tek tek döşenen bir malzeme olmadığı, için taş aralarının oynaması, zamanla aralarda istenmeyen otların çıkması gibi durumlar Ece BASKI BETON için söz konusu değildir

Beton teknolojisindeki gelişmelerin Ece BASKI BETON’A aktarılması nedeniyle malzeme nin büzülme, donma-çözülmeden meydana gelebilecek çatlaklara aşınmaya karşı dayanıklılığı kaliteli standart bir betonunkinden 4-8 kez daha fazladır. Yüzey koruyucu ve Parlatıcıdaki akrilik, betona işlediği ve yüzeydeki tüm gözenekleri kapattığı için,beton geçirgenliğini en aza indirerek Ece BASKI BETON2UN leke tutmamasında büyük rol oynar. Renkli Yüzey sertleştiricinin içerdiği gün ışığına dayanıklı pigmentler sayesinde bir bölümün yenilenmesi veya ek yapılması durumunda renk farkı ortaya çıkmaz.

Ece BASKI BETON’UN sıcaklığının -20 C nin altına düştüğü durumlara dayanabilmesi, deniz suyu,benzin,yağ gibi maddelerden etkilenmemesi ve uygulamadan sonra ortaya çıkabilecek boru veya kablo döşemesi gibi durumlarda kırılan bilgenin aynı renk ve desende döşenebilmesi Ece BASKI BETON’UN diğer özellikleri arasındadır.

Ece BASKI BETON’UN uygulaması,alanın kullanım amacına göre sıkıştırılmış dolgu malzemesi ile hazırlanan altyapı üzerinde yaklaşık 10 cm kesit kalınlığında 300-350 dozlu ve özel katkı malzemeleri içeren beton karışımının dökülmesi ile başlar.Karışımın özel katkıları ;yüzeyde çatlama olasılığını düşürmek,yüzey,kenar ve bağlantı dayanıklılığı ile darbe,aşınma ve donma-çözülmeye karşı beton mukavemetini arttırmak,betonun geçirgenliğini azaltmak,betona erken bir basınç mukavemeti sağlamak gibi işlevleri olan Mukavemet arttırıcı Fiber ve betonun işlenebilirliğini arttıran Hava Sürükleyici-Akışkanlaştırıcı dır.Bu katkı malzemeleri belli oranlarda ve harç karılırken ilave edilir.

Özel Ece BASKI BETON gereçleri ile vibre edilen mastarlanan ve malası yapılan betonun su kanaması bitene kadar beklenir. Yüzeye seçilen renkte çimento bazlı Renkli Yüzey Sertleştirici toz serpilir ve mala çekilerek düzgün yüzey elde edilir. Betonun serpilen tozu absorbe etmesi ve baskılama için gereken plastikliği kazanması için hava şartlarına bağlı olarak bir süre beklenir. Daha sonra yüzeye kalıp ayırıcı ve antik etki tozu serpilerek seçilen desendeki plastik kalıp serleri baskılanır. Baskılama işleminden yaklaşık 24-36 saat sonra kalıp ayırıcı ve antik Etki tozu antik etki tercihine göre basınçlı su ile yıkanarak yüzeyden temizlenir.Yıkama işlemi sonrası yüzey aşınma mukavemetlerini ve yağ,petrol ürünleri,deniz suyu vb. gibi etkenlere karşı direncini arttıran Yüzey Koruyucu ve Parlatıcı(Seaaler)püskürtülerek uygulama tamamlanır.

Baskı Beton ,Baskı Beton Teknolojisi ( Press Beton .Dekoratif Baskı Beton ) başlıca kullanım alanları;

Alışveriş Merkezleri ,Akaryakıt istasyonları, Bahçe düzenlemeleri , Çevre düzenlemeleri, Havuz kenarları , Otoparklar, Turistik Otel ve Tesisler , Yollar , Marina ve Rıhtımlar , Siteler , Parklar ve Villalar ‘ dır. Ve artık Ece İnşaat Kalitesiyle Türkiye ‘ Uygulanmaktadır

Ece İnşaat Baskı Beton Taahhüt Nakliyat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Blog